Dušičky nejsou Halloween aneb Dýňový den.

Mgr. Ivana Sekaninová

• Mgr. Jitka Hájková
  • Mgr. Ivana Sekaninová

Tento týden je „dušičkový“ a v pondělí třeťáci zjišťovali, co to znamená. Jak lidé různých zemí tento podzimní čas prožívají a také si vyzkoušeli různé činnosti, které k tomuto období patří.

Děti ze třídy 3.B vyrobily strašidla z dýně a z vydlabané dužniny upekly výborné sušenky. Byly tak dobré, že si vyžádaly recept na doma. Řešily pracovní listy s danou tématikou, a shlédly pohádkový příběh ze seriálu Chaloupka na vršku. Atmosféru podtrhl poslech skladby Reqiuem W. A. Mozarta. Až do konce týdne se k této tématice budeme různými činnostmi ještě vracet.

Také žáci ze 3.A si dušičkový týden zpříjemnily netradiční výukou. Atmosféru halloweenu navodila Strašidla na Kulíkově. Matematické algebrogramy i násobení v halloweenském duchu. Neopomněli jsme ani vyrábění netopýrů, strašidýlek a dýní. Děti zaujalo vyrábění flipbooku s názvem Dušičkový týden a písnička Strašidýlko Emílek, kterou se učily. Také se zaposlouchaly do písně Slávka Janouška Dušičky.

Ač toto období není právě veselé, přesto si děti aktivity ve škole užily.